Przedsiębiorcy szukają coraz to nowych sposobów na przyciągniecie oraz zatrzymanie klienta. Jednym z takich sposobów jest atrakcyjny program lojalnościowy. Podstawą dobrego programu jest dobrze przygotowany regulamin programu lojalnościowego, który nie tylko dobrze opisuje zasady działania programu, ale także zabezpiecza przedsiębiorca przed ryzykiem posiadania klauzul niedozwolonych (regulamin taki może być poddany kontroli pod kątem klauzul podobnie jak regulamin sklepu internetowego).

Co powinien zawierać regulamin programu lojalnościowego

Klasyczny regulamin programu lojalnoścowego powinien być podzielony na kilka podstawowych części. Należy rozpocząć od postanowień ogólnych oraz słowniczka z definicjami. Tutaj wskazujemy podstawowe pojęcia związane z programem lojalnościowym, w tym wskazujemy kim jest organizator programu oraz kto może być jego uczestnikiem.

Następnie należy wskazać warunki uczestnictwa w programie lojalnościowym, czyli jakie warunki należy spełnić aby zostać uczestnikiem (przykładowo niezbędne będzie dokonanie zakupów w sklepie internetowym na określoną kwotę w określonym czasie). W tym miejscu można wskazać również, w jaki sposób uczestnik będzie identyfikowany – może otrzymać specjalny kod albo na przykład kartę uczestnika programu.

Na dalszym etapie regulaminu należy wskazać zasady premiowania oraz zasady korzystania z uzyskanej premii. Jest to sedno każdego programu lojalnościowego. To tutaj należy określić jakie korzyści i w jaki sposób będzie je uzyskiwał uczestnik programu (przykładowo zakup za określoną kwotę jest premiowany określoną ilością punktów, która następnie może być wymieniana na rabat, nagrodę itd.).

W regulaminie warto ponadto określić prawa i obowiązki zarówno uczestnika, jak i organizatora. Dodatkowo warto wskazać tryb reklamacyjny oraz sposób i termin zakończenia programu lojalnościowego. Warto również zadbać o obowiązki informacyjny z ustawy o ochronie danych osobowych.

Dlaczego warto mieć regulamin przygotowany przez prawnika

Jak wskazaliśmy powyżej kwestii, które należy zawrzeć w regulaminie programu lojalnościowego jest naprawdę sporo. Każdy program jest inny, dlatego może się okazać że poza wspomnianymi kwestiami niezbędne będzie zawarcie jeszcze regulacji szczególnych. Każy regulamin należy dopasować do konkretnego pomysłu na przeprowadzenie programu lojalnościowego. To wszystko oferują nasi prawnicy. Korzystając z naszych usług możesz liczyć na profesjonalną pomoc przy przygotowaniu regulaminu programu oraz fachowe konsultacje Twojego pomysłu.

Jeżeli jesteś zainteresowany zleceniem nam profesjonalnego regulaminu programu lojalnościowego przygotowanego przez prawników, to skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny.

 

 

regulamin programu lojalnościowego pdf

pobierz artykuł w wersji PDF! -> regulamin programu lojalnościowego