Na rynku pojawia się coraz więcej więcej smartfonów i tabletów, co z kolei rodzi popyt na najróżniejsze aplikacje mobilne przeznaczone na te urządzenia. Do prawidłowego korzystania z aplikacji mobilnej istotne jest przygotowanie dopasowanego regulaminu korzystania z takiej aplikacji.

Co powinien zawierać regulamin aplikacji mobilnej

Dobrze przygotowany regulamin aplikacji mobilnej powinien regulować co najmniej poniższe kwestie:

  1. dane dotyczące właściciela aplikacji,
  2. prawa i obowiązki użytkowników korzystających z aplikacji,
  3. zasady korzystania z aplikacji mobilnej, w tym kwestie odpłatności,
  4. warunki techniczne umożliwiające prawidłowe korzystanie z aplikacji,
  5. tryb reklamacyjny i dane kontaktowe,
  6. prawa autorskie do aplikacji, w tym zakres udzielanej licencji użytkownikom.

Powyżej wskazaliśmy podstawowe kwestie, które znajdą się w większości regulaminów korzystania z aplikacji mobilnej. Zdajemy sobie sprawę, że każda aplikacja jest nieco inna, dlatego tak ważne jest przygotowanie indywidualnego regulaminu dopasowanego do konkretnej aplikacji.

Dlaczego warto  zlecić przygotowanie regulaminu aplikacji prawnikowi

Regulamin aplikacji, tak jak każdy inny regulamin powinien być przede wszystkim dopasowany do danej aplikacji i bezpieczny zarówno dla użytkownika, jak i dla właściciela samej aplikacji. Należy zadbać tutaj o prawidłową ochronę praw autorskich uprawnionych podmiotów oraz o brak postanowień, które mogłyby stanowić potencjalne postanowienia niedozwolone.

Jeżeli szukasz pomocy przy napisaniu dobrego regulaminu dla Twojej aplikacji mobilnej to skontaktuj się z Nami. Przeanalizujemy zasady działania Twojej aplikacji i przygotujemy bezpłatną wycenę przygotowania regulaminu.