Zadzwoń do naszego konsultanta
phone lub napisz email email

Dokumentacja GIODO dla sklepu internetowego wraz z wnioskami zgłoszeniowymi baz danych


Dokumentacja GIODO dla sklepu internetowego wraz z wnioskami zgłoszeniowymi baz danych
Usługa obejmuje przygotowanie kompleksowej dokumentacji niezbędnej do prawidłowego zgłoszenia baz danych osobowych Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych. Całość opracowywana jest w oparciu o informacje uzyskane od Państwa oraz, w zależności od potrzeby, o wywiad telefoniczny. Jesteś zainteresowany usługą? Skontaktuj się z nami lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny.

Co wchodzi w zakres usługi przygotowania dokumentacji danych osobowych

W ramach pakietu otrzymują Państwo indywidualnie dopasowane do profilu działalności:
  1. Politykę Bezpieczeństwa – dokument służący określeniu reguł przetwarzania danych osobowych w firmie (m. in. spełnione zostają wymogi ustawowe, wykaz budynków i pomieszczeń, w których przetwarzane są dane, wykaz zbiorów danych oraz programów używanych do ich przetwarzania, określenie środków technicznych i organizacyjnych niezbędnych do prawidłowego przetwarzania danych, etc.)
  1. Instrukcję Zarządzania Systemem Informatycznym – w którym zawarte zostają procedury i sposoby zabezpieczenia danych osobowych, jakie przetwarzane są w infrastrukturze informatycznej firmy (w szczególności: procedury nadawania uprawnień do przetwarzania danych, stosowane metody i środki uwierzytelniania osób powołanych do przetwarzania danych, procedury tworzenia kopii zapasowych danych osobowych, miejsce i okres przechowywania kopii zapasowych, etc.)
  1. Upoważnienie do przetwarzania danych osobowych – upoważnienie, które powinno zostać podpisane przez pracownika. Otrzymują Państwa gotowe upoważnienia uzupełnione dla maksymalnie 5 pracowników. Jeśli pracowników jest więcej udostępniamy wzór upoważnienia do samodzielnego uzupełnienia.
  1. Ewidencja upoważnień – ewidencja zawierająca informacje na temat powyższych upoważnień do przetwarzania danych (do 5 pracowników).
  1. Wzór umowy powierzenia danych osobowych – do podpisania z podmiotami trzecimi, do których przekazywane są dane osobowe.
  1. Uzupełnione w formie cyfrowej i papierowej wnioski zgłoszeniowe baz danych – gotowe dokumenty, który wystarczy podpisać i przesłać do urzędu w załączonej kopercie.

Jak przebiega realizacja usługi przygotowania dokumentacji

Procedura tworzenia dokumentacji rozpoczyna się od przesłania tabeli do uzupełnienia z informacjami o Państwa działalności – na jej podstawie opracowywana jest wstępna wersja do Państwa akceptacji, a następnie papierowe wersje, które zostają do Państwa przesłane. Otrzymaną dokumentację wystarczy podpisać w zaznaczonych miejscach i przesłać wnioski do urzędu. Należy również wprowadzić opisane procedury związane z przetwarzaniem danych osobowych w firmie. Na każdym etapie mogą Państwo liczyć na wsparcie i pomoc naszego specjalisty (również przy późniejszym wprowadzaniu zmian do dokumentacji). Masz pytania? Skontaktuj się z nami na kontakt@regulaminowo.pl

Zamów bezpłatną wycenę usługi prawnika

Napisz jaki regulamin potrzebujesz a poznasz dokładną
cenę w 60 minut (w dni robocze)

Jaki regulamin potrzebujesz?

Adres email

Imię

Dodatkowe informacje

Dokumentacja GIODO dla sklepu internetowego wraz z wnioskami zgłoszeniowymi baz danych
3 votes, 5.00 avg. rating (98% score)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Przeczytaj poprzedni wpis:
Polityka prywatności oraz cookies
Jak napisać regulamin serwisu internetowego – wzór

Każdy, kto ma w planach założenie serwisu internetowego, powinien już na samym początku działania zaopatrzyć się w odpowiednio skonstruowany regulamin...

Zamknij