Zadzwoń do naszego konsultanta
phone lub napisz email email

Regulamin sklepu internetowego

Jeżeli potrzebujesz regulamin sklepu internetowego, który jest: bezpieczny, wolny od klauzul niedozwolonych, kompleksowy, dopasowany, przejrzysty, zrozumiały oraz precyzyjny to dobrze trafiłeś.

Zabezpiecz swój sklep i śpij spokojnie Zabezpiecz swój sklep i śpij spokojnie
Regulamin sklepu ma zabezpieczać interesy sprzedawcy przed klauzulami niedozwolonymi, postępowaniami UOKiK i bezzasadnymi roszczeniami klientów sklepu
Oszczędzaj czas Oszczędzaj czas
regulamin sklepu powinien oszczędzić czasu sprzedawcy na wskazywanie klientom podstaw reklamacji, czy odstąpienia od umowy,
Unikaj zagrożenia Unikaj zagrożenia
Każdy regulamin powinien przede wszystkim rozwiązywać problemy, a nie je tworzyć. Napisany przez nas regulamin będzie dopasowany zarówno do potrzeb sprzedawcy, jak i asortymentu dostępnego w sklepie. Będzie on wolny od klauzul niedozwolonych, zostaniesz również objęty monitoringiem klauzul niedozwolonych w ramach którego zostaniesz natychmiastowo poinformowany o zmianach w prawie, jeżeli dotkną Twojego sklepu.
Proste warunki Proste warunki
Nasz regulamin przedstawia proste i klarowne warunki współpracy zrozumiałe dla obu stron. Ograniczamy prawnicze nazewnictwo do minimum.

Więcej o nas

Jesteśmy ekspertami w sprawdzaniu i pisaniu profesjonalnych regulaminów sklepów internetowych. Zaufało nam już ponad 1100 sprzedawców. Oprócz Regulaminowo.pl prowadzimy również serwisy: KlauzuleNiedozwolone.pl (wyszukiwarka klauzul abuzywnych w regulaminach), Prokonsumencki.pl (obsługa prawna e-sprzedawców i certyfikacja sklepów) oraz portal Prawoecommerce.pl, w którym omawiamy bieżące zmiany w prawie handlu internetowego.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

kontakt@regulaminowo.pl

telefon stacjonarny: 61 847 55 18

Nasi eksperci w mediach

Zamów teraz bezpłatną wycenę!
Przygotujemy ją dla Ciebie jeszcze dzisiaj

Jaki regulamin potrzebujesz?

Imię

Adres email

Nr telefonu

Dodatkowe informacje

Wpisz kod antyspamowy

captcha

Chronimy Twoją prywatność. Twój adres email posłuży tylko do kontaktu w sprawie audytu.
Dobry i bezpieczny regulamin sklepu internetowego to jedna z recept na prowadzenie udanego sklepu internetowego. Jak każdy element sklepu wymaga dopracowania i poświęcenia odpowiedniej uwagi. Regulamin sklepu aby spełniał swoją rolę musi posiadać pewne atrybuty, o czym nierzadko zapominają sprzedawcy internetowi, a czasami również „specjaliści” oferujący gotowe wzorki regulaminów za kilkadziesiąt złotych.
Zdecydowanie warto poświęcić tej części biznesu więcej uwagi, aby później nie być w mało zaszczytnej roli posiadacza wpisu w rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK, adresatem decyzji Prezesa UOKiK, czy nie wspominając już o celu niepochlebnej opinii klienta.

Co powinno cechować dobry regulamin sklepu internetowego?

Na bazie naszych doświadczeń możemy stwierdzić, że regulamin który dobrze służy zarówno sprzedawcy internetowemu, jak i klientowi sklepu to regulamin sklepu internetowego, który jest: wolny od klauzul niedozwolonych, kompleksowy, czytelny, przejrzysty, pomocny, przyjazny, zrozumiały oraz precyzyjny. Dopiero regulamin sklepu, który spełnia te wymagania, to regulamin o którym można powiedzieć, że to dobry regulamin sklepu.

Jak powinno się pisać regulamin sklepu?

Prawnik przygotowujący regulamin dla konkretnego sklepu internetowego powinien działać trochę jak lekarz – po pierwsze powinien zbadać potrzeby sprzedawcy, jego wizję, obawy i bolączki związane, czy to z otwarciem czy już prowadzeniem sklepu internetowego i dopiero na tej podstawie powinien postawić diagnozę oraz zaaplikować odpowiednie rozwiązanie w postaci dopasowanego regulaminu.
Są co prawda dostępne na rynku wzory regulaminów, ale prawdą jest że żaden z nich podpowie sprzedawcy w jaki sposób uregulować moment zawarcia umowy sprzedaży, czy też co zawrzeć w mailach sprzedażowych wysyłanych po złożeniu zamówienia aby ustrzec się przed ewentualnym błędem w cenie, czy też brakiem dostępności towaru.

Po co sprzedawcy regulamin?

Regulamin sklepu to centralny punkt sklepu internetowego z prawnego punktu widzenia. Określa on prawa i obowiązki zarówno sprzedawcy, jak i klienta sklepu internetowego. Część zapisów regulaminu (jak np. usługi elektroniczne dostępne w ramach sklepu) wynika wprost z przepisów prawa.
Z naszej strony doradzamy jednak klientom na w miarę możliwości kompleksowe wypełnienie obowiązków informacyjnych wobec konsumentów już w regulaminie sklepu – w ten sposób konsument znajdzie większość informacji w jednym miejscu, a sprzedawcy jest łatwiej nad tym zapanować i w razie potrzeby nie ma problemy z wykazaniem spełnienia obowiązków informacyjnych wobec konsumentów. Przy tym regulamin nie może być nazbyt szczegółowy, aby nie było potrzeby co chwile wprowadzać w nim zmian. Dobry regulamin sklepu to „mapa” praw i obowiązków, która dobrze służy zarówno sprzedawcy, jak i klientowi.
Jeżeli sprzedawca sprzedaje tylko towar przedsiębiorcom, z wyłączeniem konsumentów to dobrze aby regulamin wyraźnie to wskazywał.

O czym powinien informować regulamin sklepu internetowego?

Porównanie regulaminu do mapy nawigacyjnej obrazuje również mniej więcej obszary, które regulamin sklepu powinien regulować. Powinniśmy tutaj znaleźć m.in. legendę w postaci słowniczka definicji ułatwiających poruszanie się po regulaminie, regulamin powinien jasno określać cel podróży po sklepie internetowym, czyli złożenie zamówienia i zawarcie umowy sprzedaży.
W regulaminie powinniśmy również znaleźć informacje poboczne, jak koszty, terminy i sposoby dostaw, sposoby płatności, informację o prawie odstąpienia od umowy, a także w wypadku dostępnych w sklepie internetowym usług świadczonych drogą elektroniczną (np. konto klienta) zasady dotyczące świadczenia takich usług. Kompleksowy regulamin powinien również informować o warunkach jakie należy spełnić aby prawidłowo korzystać ze sklepu i jakie ew. zagrożenia mogą się wiązać z korzystaniem z niego.

Nieprofesjonalny regulamin, regulamin skopiowany – czyli ryzyka dla sprzedawcy

Mądry Polak po szkodzie – warto aby w kwestii regulaminów sklepów internetowych to powiedzenie sprawdzało się jak najrzadziej. Nie zalecamy korzystania z nieprofesjonalnych regulaminów, a tym bardziej kopiowania lub kompilowania regulaminów z innych sklepów internetowych – z doświadczenia wiemy, że w 90 % z nich występuje chociaż jedna klauzula niedozwolona.
Wystarczy jedno takie postanowienie zawarte w regulaminie aby sprzedawca mógł ponieść koszt około 1000-1500 zł w razie pozwania o stosowanie klauzuli niedozwolonej – czy to się opłaca? Nie należy oczywiście zapominać o np. uprawnieniach Prezesa UOKiK, który w razie stosowania przez sprzedawcę praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów (czyli np. stosowania klauzuli niedozwolonej lub posiadania braków informacyjnych) może nałożyć na przedsiębiorcę karę finansową do 10 % przychodów za poprzedni rok rozliczeniowy.

Promocja dla wytrwałych

Jeżeli jesteś sprzedawcą internetowym lub zamierzasz otworzyć sklep internetowy i dotarłeś do tego miejsca wpisu to zasługujesz na 10% zniżkę na nasze usługi – wystarczy, że przy zamawianiu bezpłatnej wyceny w uwagach dodasz informację „WPIS10% ” a otrzymasz stosowną zniżkę.
Bezpłatną wycenę możesz zamówić w formularzu dostępnym w górnej części strony. Natomiast jeżeli nie jesteś pewien, czy Twój regulamin jest w pełni bezpieczny i wolny od klauzul niedozwolonych to skorzystaj z pełni bezpłatnego audytu regulaminu sklepu od prawników z serwisu Prokonsumencki.pl dostępnego tutaj: darmowy audyt regulaminu (kliknij).
         
4.88 avg. rating (97% score) - 8 votes